Grupa III
Czerwiec
Tematy wiodące:
- Prawa Dziecka - Wyjaśnianie pojęć: prawa dziecka, rzecznik praw dziecka. Pogadanki na temat praw i obowiązków dzieci. Szukanie odpowiedzi na pytanie: Co to znaczy być szczęśliwym dzieckiem.
- Podróże po Polsce - Budowanie dziecięcej wiedzy o ciekawych miejscach w Polsce. Wskazywanie tych miejsc na mapie Polski. Omówienie głównych polskich regionów turystycznych (Mazury, Góry, Morze), zapoznanie dzieci z mapą fizyczną Polski. Opracowanie z dziećmi zasad bezpiecznego zachowania się podczas pobytu na wakacjach.
- Podróże po Europie - Wspólne zaplanowanie zagranicznej podróży do wybranego kraju w którym warto zwiedzić ciekawe miejsca, ustalenie również jakim środkiem transportu będziemy się przemieszczać. Zabawa: Palcem po Mapie.
- Wakacje w moim mieście - Zapoznanie dzieci różnymi zabawami podwórkowymi pląsami z wyliczankami itp.
- Bawimy się poznanymi literami, rozbudzamy zainteresowanie nauką czytania. Układamy opowiadania matematyczne ustalając czy czegoś jest mniej czy więcej, a może tyle samo . Próby dokonywania zapisu stosując znaki =,+,-.
"Ene due like..."
"Ene due like..."
W piątek 17 kwietnia dzieci z naszej grupy pojechały na wycieczkę do Centralnego Muzeum Włókiennictwa na warsztaty o zabawkach z dawnych czasów, m. in. wańka wstańka czy koń na biegunach. Dzieci miały również możliwość obejrzeć wnętrza domów znajdujących się na terenie skansenu oraz zagrać w grę "Serso", polegającą na...
Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka celebrowaliśmy wychodząc na precle oraz zabawy w odnowionym Pasażu Anny Rynkowskiej.
Wycieczka do Teatru Pinokio
Wycieczka do Teatru Pinokio
Podczas wycieczki do Teatru Pinokio braliśmy udział w warsztatach i interaktywnym przedstawieniu "Korrol" w ramach projektu S.Plot Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych dla Dzieci i Młodzieży. Mieliśmy możliwość współtworzyć budowle z wielkich "betonowych" klocków.
Wycieczka do biblioteki
Wycieczka do biblioteki
Podczas naszej ostatniej wycieczki do biblioteki braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu "Emocje". Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: co sprawia nam radość?
Wrześniowa wycieczka do Lasu Łagiewnickiego
Wrześniowa wycieczka do Lasu Łagiewnickiego
We wrześniu nasza grupa pojechała na zajęcia z edukacji przyrodniczo-leśnej "Las w jesiennej szacie".
