Spacer na majowej łące
W drugim tygodniu maja nasza grupa rozpoznawała i nazywała owady oraz kwiaty, które można spotkać i zobaczyć na majowej łące. Podczas oglądania filmów edukacyjnych oraz plansz edukacyjnych poznaliśmy jaką pożyteczną rolę mają owady dla przyrody, ale także dla ludzi. Wykonaliśmy prace plastyczną "Motylki", wykorzystaliśmy do pracy rolki po papierze, malowaliśmy je farbami, a do rolek przyklejaliśmy pokolorowane pastelami lub kredkami skrzydła motylków. Do czułek motyli wykorzystaliśmy kolorowe druciki. Nie zabrakło wspólnych zabaw, gdzie z rozsypanych skrzydeł motyli musieliśmy dopasować brakujące elementy oraz kart pracy i ćwiczeń grafomotorycznych. W czwartek nasza grupa odwiedziła Stadion ŁKSu, mogliśmy poznać historię klubu, zwiedzić szatnie piłkarzy, zobaczyć z bliska murawę oraz zobaczyć cały stadion z najwyższego punktu widokowego.
