Egzotyczne zwierzęta
W drugim tygodniu czerwca rozmawialiśmy o egzotycznych zwierzętach. Dostrzegaliśmy różnice w budowie dzikich zwierząt, określaliśmy znaczenia barwy ochronnej w życiu wybranych zwierząt. Wykonaliśmy prace plastyczną "Żyrafa" - żyrafa powstała dzięki naszej ręce, według polecenia naszej pani odrysowaliśmy naszą rękę i dorysowywaliśmy kolejne elementy żyrafie. Do pracy wykorzystaliśmy plastelinę, kredki i pastele. Wybraliśmy się również do Muzeum Przyrodniczego, gdzie mogliśmy z bliska zobaczyć dzikie, egzotyczne zwierzęta. Nie zabrakło ćwiczeń grafomotorycznych i innych zabaw z plasteliną. W słoneczne popołudnia bawiliśmy się w ogrodzie oraz rysowaliśmy kredą po chodniku wybrane dzikie zwierzęta.
W poniedziałek z okazji Dnia Dziecka nasza grupa brała udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez rodzica. Tata Mii wykonał dla nas zamrożone, owocowe chrupki oraz zdrowe, ananasowe lody z bazylią i miętą. Do wszystkich tych rzeczy został wykorzystany ciekły azot.
